Vekrakos
Spartorama | Η Σπάρτη ηττήθηκε με 4-1 σε φιλικό στην Κύπρο, από τον Ερμή Αραδίππου

Η Σπάρτη ηττήθηκε με 4-1 σε φιλικό στην Κύπρο, από τον Ερμή Αραδίππου

Πηγή 07/09/2018 Εκτύπωση ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ Αθλητισμός
Χάλασε την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου που είχε γκολ και δοκάρι στο 31΄ με τον Ρομπίνιο
Οδός Εμπόρων

Η Σπάρτη ηττήθηκε με 4-1 από τον Ερμή Αραδίππου και χάλασε την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου που είχε γκολ και δοκάρι με τον Ρομπίνιο.

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η Σπάρτη στο δεύτερο φιλικό της στην Κύπρο. Έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, οπότε προηγήθηκε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ρομπίνιο στο 20ο λεπτό, ενώ θα μπορούσε να είχε σημειώσει ακόμη ένα στο 31ο όταν ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι. Ακόμη ακυρώθηκε γκολ του Καρβουνίδη με εκτέλεση φάουλ διότι μπήκε ποδοσφαιριστής που ήταν οφσάιντ στην πορεία της μπάλας.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ερμής Αραδίππου έφτασε στη νίκη με 4-1 χάρη στα γκολ των Εσόμπε (50’, 68’), Μέλο (78’) και Κιπιάνι (85’).

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΣΠΑΡΤΗ 4-1

ΓΚΟΛ: 50’, 68΄ Εσόμπε, 78’ Μέλο, 85’ Κιπιάνι - 20’ Ρομπίνιο

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (Κώστας Καϊάφας): Παπαδόπουλος, Κουατσίκα, Πηλέας, Ταραλίδης, Πουτζιουρής, Γιάριτς, Μέλο, Μαύρου, Εσόμπε, Κιπιάνι, Κατσιατής.

ΣΠΑΡΤΗ (Νίκος Μηλιάκος): Περντρέου, Ντόκο, Χουζούρης, Φραγκούλης, Καλούσης, Καρβουνίδης, Παυλής, Καινούργιος, Ζαχαριουδάκης, Ρομπίνιο, Ρασσιάς. Αγωνίστηκαν και οι Ρούμπος, Αρώνης, Νικολόπουλος.