Spartorama | Τσικλητήρας Πύλου - Αστέρας Βλαχιώτη, 1 - 2

Τσικλητήρας Πύλου - Αστέρας Βλαχιώτη, 1 - 2

Spartorama 14/10/2017 Εκτύπωση Αθλητισμός
Μεγάλο διπλό η Ομάδα των «μπλε» με ανατροπή στο Β ημίχρονο
Οδός Εμπόρων

Νέα νίκη από τον Αστέρα Βλαχιώτη, αυτή την φορά απέναντι στον Τσικλητήρα Πύλου.

Η ομάδα του του Νίκου Κακαλέτρη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 1-0 αλλά αυτό δεν ήταν ικανό να δώσει το πρώτο τρίποντο.

Ο Αστέρας αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και με δύο γκολ, το ένα με πέναλτι πήρε το δεύτερο συνεχόμενο διπλό.

Φάσεις – γκολ

Στο 6ο λεπτό ο Γεμιστός έβγαλε για τον Κόντι που βγήκε σε τετ α τετ, έκανε το πλάσε αλλά μπλόκαρε ο Κόκκαλης.

Στο 8ο λεπτό ο Γεωργιόπουλος ωραία μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 30ο λεπτό ο Κόντι εκτέλεσε το φάουλ, έδιωξε ο Κόκκαλης, ο Μπριλάκης μπήκε να μπει στην φάση αλλά ο Μούσα ως από «μηχανής θεός» έδιωξε πάνω στην γραμμή.

Στο 36ο λεπτό ο Τσάτσος εκτέλεσε το κόρνερ, καρφωτή κεφαλιά του Μπίζου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 79ο λεπτό ο Γεμιστός με σουτ ισοφαρίζει για το Βλαχιώτη σε 1-1

Στο 88ο λεπτό ο Αστέρας Βλαχιώτη κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Μαναρίτη από τον Μούσα. Ο Μικελάτος ευστοχεί από τα 11 βήματα και κάνει το 1-2.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Κόκκαλης, Μανιδάκης (65΄ Κωστόπουλος), Μπίζος, Ακασού, Μούσα, Τσάτσος, Γεωργιόπουλος (82΄ Μάραντος), Γιαννόπουλος, Οντσβόνγκ, Πύλιος, Αμπραχαμιάν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Πάλιουρας, Τσουκαλάς, Κόντι, Μινέα (57΄ Σαραντόπουλος), Μπριλάκης, Κολιάκος (25΄ Μικελάτος), Σταμόγιαννος, Τάτσικας (38΄ Σαρίδης), Γεμιστός, Βιγαφάνε (76΄ Μαναρίτας), Χρήστου.