Spartorama | Αγροτικός Αστέρας - ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ, 3 - 0

Αγροτικός Αστέρας - ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ, 3 - 0

Πηγή 22/01/2017 Εκτύπωση Αθλητισμός
Σωτήρης Αντωνίου: «Καταρρεύσαμε ψυχολογικά»
Οδός Εμπόρων

Ο Σωτήρης Αντωνίου έκανε λόγο για ψυχολογική κατάρρευση μετά το 2-0 του Αγροτικού.

Η Σπάρτη ηττήθηκε 3-0 στον Εύοσμο από τον Αγροτικό Αστέρα. Ο τεχνικός της ομάδας της Λακωνίας, ανέφερε μετά το ματς: «Στο πρώτο ημίχρονο πατούσαμε καλύτερα από τον αντίπαλο στον αγωνιστικό χώρο και δημιουργήσαμε τις φάσεις για να μπορέσουμε να προηγηθούμε στο σκορ. Στη συνέχεια όμως και στο δεύτερο ημίχρονο που ακολούθησε, το παιχνίδι είχε εντελώς διαφορετική εικόνα. Δεχτήκαμε ένα τέρμα που ήταν κόντρα στη ροή του αγώνα.

Τα δύο γκολ που σημειώθηκαν ήταν με καρμπόν. Είχαμε δει το βίντεο από το παιχνίδι του Αγροτικού Αστέρα με τον ΟΦΗ. Καταρρεύσαμε ψυχολογικά, ο αντίπαλος εκμεταλλεύτηκε αυτή την εικόνα μας και πέτυχε το τρίτο και τελευταίο γκολ. Εμείς θα πρέπει να συγκεντρωθούμε επιστρέφοντας οι απόντες μας για να δούμε καλύτερα τη συνέχεια».

Η Σπάρτη βρίσκεται πλέον στην δέκατη θέση στη βαθμολογία με 14 βαθμούς αλλά με έναν αγώνα λιγότερο.